HABERLER TEKNOLOJİ VE ŞİFALI BİTKİLER

Loading...

GÜNCEL TÜRKİYE VE DÜNYADAN HABERLER

Loading...

HERBİŞEY CANLI TV : BU SİTE CANLI TV İZLEME SİTESİDİR .BURDAN ULUSAL VE YEREL BİRÇOK FARKLI KANALI CANLI OLARAK İZLEYE BİLİRSİNİZ. İSTEDİĞİNİZ TV PROGRAMINI DİZİ VE FİLMLERİ TV İLE AYNI ANDA İZLEMEK İÇİN İZLEMEK İSTEDİĞİNİZ TV KANALININ AMBLEMİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ.

Perşembe

İSLAMIN İLK ŞEHİTLERİ

Yasir ailesi islamın yayılmaya başladığı ilk günlerde bu bahtiyar ailenin fertleri,islam, şereflendiler.mekke,de kendilerini koruyacak kimseleri olmadığı için en şiddetli işkencelere maruz kaldılar.güneşin en sıcak olduğu vakitlerde, ki arabistan sıcağından bahsediyoruz.kızgın kumlar üzerinde develere bağlatılarak sürüklendirildiler.fakat onları imanlarından asla geri döndüremediler.

yasir ailesinden hz. sümeyye, mahzumoğullarından ebu huzeyfe,nin cariyesi idi.hizmetiyle kendini sevdirmişti.ebu huzeyfe onu,yemen,den mekke,ye gelen yasir ile evlendirmişti.bu evlilikten büyük sahabi ammar b. yasir(r.a) dünyaya geldi.

islamın yayılmaya başladığı ilk günlerde karı-koca birlikte şehit edildilerböylece yasir ile sümeyye(r.a),islamın  ilk şehitleri olarak tarihin şeref sayfalarına geçtiler.
                                                       
                                                 HERBİSEY@y.k@             

Hiç yorum yok:

Belgesel

Loading...

Video

Loading...

İlahi

Loading...

Zara

Loading...

Arabalar

Loading...

Komik - Şakalar

Loading...

Sportik

Loading...

Şehirlerimiz

Loading...
Loading...
BU ADRESTESİNİZ
Loading...